Aktualności sportowe powrót

 • 21.12 2012

  Zastępcze ćwiczenia

  Warszawa

  Justyna Kowalczyk i jej drużyna na kilka dni zawitali do Polski i choć pobyt z rodziną każdego bardzo cieszy, to niestety w jej obozie są powody do zmartwienia. Zawodniczka nie może bowiem trenować tak, jakby chciała. A wszystko dlatego, że w okolicy Zakopanego nie ma przygotowanych tras biegowych, na których można byłoby ćwiczyć.

  - To bardzo przykre, bo na naśnieżenie stoków zjazdowych czy skoczni są pieniądze, a by przygotować nawet 2-3 kilometrowy odcinek trasy dla biegaczy już niestety nie ma. Nie rozumiem, czemu tak to wygląda. Bardzo chcielibyśmy powalczyć o dobry wynik na Tour de Ski, ale bez odpowiedniego przygotowania nie będzie to możliwe. Tylko wtedy nikt się nie zastanowi dlaczego tak wyszło, a wszyscy będą się dziwić, że Kowalczyk tak słabo wypadła albo ją krytykować – mówi trener Aleksander Wierietielny.

  Oczywiście taka zawodniczka jak Justyna Kowalczyk mimo przeciwności nie zaniedbuje treningów, choć one nie są do końca takie, jakie powinny być w tym okresie.

  - Wczoraj Justyna ćwiczyła w domu na rowerze stacjonarnym, robiła gimnastykę, oczywiście jak zawsze truchta a dziś była rano na treningu polegającym na tym, że podbiegała na stok zjazdowy obok jej domu. To jednak jest oszukiwanie siebie, że było się na nartach. Tam można przecież tylko podchodzić do góry, a przy czymś takim traci się na szybkości. To wszystko to tylko zastępstwo dobrego treningu. A my przecież tylko na kilka dni wróciliśmy do kraju i chcielibyśmy bardzo pobyć z rodzinami, a jednocześnie nie odpuszczać treningów, a niestety nie możemy tego połączyć. Gdyby Justyna chciała trenować to musi pojechać do Jakuszyc, co oznacza wcześniejszy wyjazd z domu. A przecież, gdy wyjedziemy z kraju 27 grudnia to wrócimy dopiero na początku marca i nic dziwnego, że w czasie świąt chcemy być w domu – podkreśla szkoleniowiec.

  (mz)/www.justyna-kowalczyk.pl

© Justyna Kowalczyk, Raiffeisen Polbank

Justyna Kowalczyk aktywnie wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą