Aktualności sportowe powrót

 • 19.08 2012

  Polska dominacja

  Warszawa

  W sobotę w nowozelandzkim Snow Farm, gdzie od początku sierpnia przebywa na zgrupowaniu Justyna Kowalczyk, odbył się narciarski maraton Merino Muster. To tradycyjna impreza organizowana w tym miejscu już siedemnasty raz i przyciągająca wielu narciarzy, w której rywalizuje się na trzech dystansach 7 km, 21 km i 42 km. Drugi rok z rzędu wzięła w nim udział i polska biegaczka. I podobnie jak rok temu wygrała rywalizację wśród pań na najdłuższym dystansie, poprawiła się jednak w stosunku do poprzedniego roku w ogólnej klasyfikacji. Dwanaście miesięcy temu była piąta, tym razem szybsi od niej okazali się tylko trzej mężczyźni.

  - Justyna bardzo dobrze spisała się na trasie maratonu. Była pierwsza wśród pań, a w ogólnej klasyfikacji zajęła czwartą pozycją. Wśród mężczyzn, a to oznacza, że wśród wszystkich startujących, najszybszy okazał się natomiast Maciej Kreczmer – zdradził trener Aleksander Wierietielny.

  Bieg Merino Muster urządzane są zgodnie z wieloletnią tradycją by uczcić zaganianie owiec z wyższych partii gór na niższe wraz z nastaniem zimy. Dla miejscowych to prestiżowe i ważne zawody, dlatego i tym razem wielu uczestników pojawiło się na starcie. Na najdłuższym dystansie dominowali jednak polscy reprezentanci.

  - Cała polana była pełna startujących. Bieg odbywał się stylem dowolnym. Trasa może nie jest dla wyczynowców, ale biegnąc przez 42 km można się porządnie zmęczyć, bez względu na wszystko. Poza tym, trasy są tu ciekawe i bardzo dobrze przygotowane, dlatego te zawody były dla nas czymś bardzo fajnym - stwierdził polski szkoleniowiec.

  (mz)/www.justyna-kowalczyk.pl

© Justyna Kowalczyk, Raiffeisen Polbank

Justyna Kowalczyk aktywnie wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą