#W świecie mediów

Włoska ekipa powstała w 1981 roku, ale dopiero od czterech lat wystawia zawodników do największej ligi maratonów narciarskich Visma Ski Classics

Justyna Kowalczyk w rywalizacji na najdłuższych dystansach uczestniczy natomiast od sezonu 2015/16, wówczas związała się z norweskim Team Santander. Po dwóch latach przyszedł jednak czas na zmianę, a wybór tym razem padł na Włochów.

- Zmieniłam drużynę maratońską, ale na tym koniec zmian. Moim głównym sponsorem wciąż pozostaje Santander Consumer Bank. Bardzo się cieszę, że w tak ważnym dla mnie sezonie olimpijskim będą nadal ze mną – podkreśla Justyna.

Obok Polki włoską drużynę tworzą: Heli Heiskanen z Finlandii, Włoszka Veronica Broll oraz w męskiej części Mauro Brigadoi, Loris Frasnelli, Francesco Ferrari, Lorenzo Cerutti i Matteo Tanel z Włoch. Manager włoskiej drużyny Bruno Debertolis nie ukrywa, że Justyna będzie największą gwiazdą jego teamu.

- Justyna to fantastyczna osoba i sportowiec o wielkich dokonaniach. Jestem bardzo szczęśliwy, że będzie reprezentowała nasz team. Będziemy obecni na wszystkich startach Visma Ski Classic. Justyna zaś swój plan startów będzie dopasowywała do swoich priorytetów - igrzysk olimpijskich i występów w Pucharze Świata, ale na pewno będzie z nami na starcie kilkakrotnie – podkreśla.

Dla polskiej zawodniczki na długodystansowe starty przyjdzie czas dopiero w drugiej jego części. Przed igrzyskami olimpijskimi w Korei, które są najważniejszą imprezą, w planach startowych jest jedynie styczniowy maraton w Seefeld w Austrii. Na prawdziwie maratoński czas przyjdzie w marcu i kwietniu, wówczas w planie są cztery starty długodystansowe.

Zdjęcia wykorzystane na stronie: Polska Agencja Prasowa, Santander Consumer Bank, Getty Images, Mateusz Nasternak / nasternak.com, materiały własne.
© Justyna Kowalczyk 2017

arrow_upward

Nasza strona internetowa używa plików cookies.

Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zrozumiałem